• portrét
  lidské tváře portrét
 • glamour
  módní­ fotografie glamour
 • akt
  hold tělu akt
 • rodinné foto
  vzácné chvíle rodinné foto
 • svatební­ foto
  nejšťastnější okamžiky svatební­ foto
 • fauna
  život zvířat fauna
 • flora
  krása květin flora
 • makro
  pohledy zblízka makro
 • architektura
  kouzlo staveb architektura
 • krajina
  přírodní krásy krajina
 • portrét
 • glamour
 • akt
 • rodinné foto
 • svatební­ foto
 • fauna
 • flora
 • makro
 • architektura
 • krajina

O autorovi

Jmenuji se Dušan Strakula a jsem fotograf na volné noze. Vítejte na mých stránkách věnovaných digitální fotografii a službám, které nabízím. Kontakt..

Poslední komentář

 • I mi bychom chtěli touto cestou poděkovat, fotečky se mocinky líbí a i těm, od kterých bych nečekala pochvalu, takový ti věční kritici se rozplývali:) Fakt super práce Dušane!!!   Více...

Náhodný článek

Vodopád Dírka

, Vytvořil Duš@nStrakul@ 25 Duben 2009, 00.00
VÝPRAVA ZA VODOPÁDEM I. - VODOPÁD DÍRKA Po dlouhém čekání mi konečně přišel poštou neutrální šedý filtr Hoya (od tohoto japonského výrobce mám všechny používané filtry) a v sobotu 25. května jsem kolem poledního vyrazil směrem na Plzeň, kde jsem si vytipoval přírodní vodopád Dírka, který je největším vodopádem v povodí Berounky. VÝPRAVA ZA VODOPÁDEM I. - VODOPÁD DÍRKA 25.4.2009 Po dlouhém čekání mi konečně přišel poštou...

On-line uživatelé

Právě připojeni - host: 1 
09
Bře 13
Aktualizováno 19 Květen 2013

Podzimní putování po Tatrách

zima

PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ PO TATRÁCH...

V září loňského roku se ženil můj bratranec Vladko a společně s manželkou jsme vyrazili do slovenského Popradu. Leží na úpatí Tater, tak jsme si tuto krásnou oblast i trochu prošlápli...

PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ PO TATRÁCH...

9.3.2013

V září loňského roku se ženil můj bratranec Vladko a společně s manželkou jsme vyrazili do slovenského Popradu. Leží na úpatí Tater, tak jsme si tuto krásnou oblast i trochu prošlápli...

Zastávka 1. - Spišský hrad
 
Zřícenina Spišského hradu v ranním slunci. Svojí velikostí a rozlohou patří k největším v Evropě. Pohled na horní část hradního komplexu z rozlehlého spodního nádvoří. Spišský hrad - malé nádvoří před vstupem do horní části zříceniny.
Spišský hrad. Nejvyšší patra zříceniny. Tady se například konají svatební obřady pod širým nebem.
Zřícenina má spousty romantických zákoutí. Spišský hrad. Na hradě se nacházejí i zajímavé interiéry - ukázka dobové kuchyně.
Interiéry Spišského hradu. Interiéry Spišského hradu. Hradní kaple.
Vnitřní expozice. Na věž Spišského hradu vede úzké schodiště tak akorát pro jednoho člověka. Pohled z hradní věže.
 
Zastávka 2. - Štrbské pleso a vodopád Skok
 
Štrbské pleso ve Vysokých Tatrách. Štrbské pleso - dvě nějvyšší hory vzadu jsou: vlevo Predné Solisko (2119 m) a vpravo Malá Bašta (2289 m). Mezi nimi je Mlynická dolina,na jejímž konci je vodopád Skok, další cíl našeho putování. Vodopád skok s plesem. Vede k němu přibližně tříhodinový výstup.
Poměrně náročný výstup k vodopádu stojí za to. Skok měří přibližně 30 metrů. Vodopád vytváří potok Mlynica. Vodopád Skok ve Vysokých Tatrách. Panorama u vodopádu - vlevo vodopád, vpravo horský hřbet tvořený zleva vrcholy Predná Bašta (2366 m), Malá Bašta (2289 m) a Patria (2203 m).
Panorama u vodopádu - vlevo vodopád, vpravo horský hřbet tvořený zleva vrcholy Predná Bašta (2366 m), Malá Bašta (2289 m) a Patria (2203 m). Pohled na Mlynickou dolinu z lanovky na Predné Solisko (2119 m).
 
Zastávka 3. - Dobšinská ledová jeskyně

 

Dobšinská ledová jeskyně patří k nejvýznamnějším jeskyním tohoto typu na světě. Od roku 2000 je zařazena mezi památky UNESCO. Zpřístupněna byla v roce 1887 a stala se první elektricky osvětlenou jeskyní v Evropě.

Nachází se Stratenské hornatině, nedaleko hornického města Dobšiná v národním parku Slovenský ráj.

Jeskyně měří celkem 1388 metrů a prohlídková trasa pro veřejnost je dlouhá 475 metrů. Prostory jeskyně byly vytvořeny působením vod řeky Hnilca.

Průměrná celoroční teplota v jeskyni je -1 °C a vlhkost vzduchu dosahuje 96 - 99%.

Prostory jeskyně jsou vyplněny zmrzlou vodou řeky Hnilca. Prohlídková trasa vede vápencovými a ledovými útvary. Ledový tunel. Prostory jeskyně zaujmout svou velikostí.
V jeskyni se natáčelo i několik filmů. V hlavním dómu například pohádka Sůl nad zlato z roku 1982. Dobšinská ledová jeskyně na Slovensku. Led se v jeskyni nachází jenom v přední zpřístupněné části, ostatní prostory jsou bez ledu a s krápníkovou výzdobou.
Dobšinská ledová jeskyně. Dobšinská ledová jeskyně. Dobšinská ledová jeskyně.

 

Zastávka 4. - Skalnaté pleso a Lomnický štít
 

Na závěr našeho pobytu na Slovensku jsme si nechali lahůdku - Skalnaté pleso a Lomnický Štít.

Lomnický štít je druhou nejvyšší horou Vysokých Tater, měří 2633 metrů, hned za Gerlachovským štítem, který je s 2654,6 metry o 21,6 metrů vyšší. Na Gerlach se ovšem běžně nedostanete. Jen s průvodcem v rámci vysokohorského výpravy, což ovšem není vzhledem k náročnosti pro každého.

Oproti tomu na Lomnický štít se může podávat každý, stačí si zakoupit jízdenku na lanovku. Je ovšem nutné počítat s omezenou kapacitou, na vrchol se dostane denně pouze určitý počet návštěvníků.

 

Na Lomnický štít se dostanete lanovkou. Místenky je dobré koupit už v Tatranské Lomnici. Odtud se dostanete na Skalnaté pleso, přestupní stanici. To nás přivítalo velkou oblačností. Po příjezdu na Skalnaté pleso se Lomnický štít halil do oblačnosti. Netrvalo dlouho, mraky se přehnaly a Lomnický štít osvítilo slunce. Počasí na horách se mění každou chvíli.
Lomnický štít (2633m), Vysoké Tatry. Lanovka na Lomnický štít. Je třeba mít zakoupenou místenku, kapacita lanovky a počet jízd jsou omezeny. Pohled na Skalnaté pleso z lanovky těsně před vrcholem Lomnického štítu.
Vyhlídková plošina na Lomnickém štítu. Pod nohama máte několikakilometrový sráz. Vyhlídky na Lomnickém štítu. Nahoře svítí skoro pořád slunce, vrchol je nad běžnou oblačností. Nachází se tady i sluneční observatoř, její kopule je vidět napravo. Na vrcholu Lomnického štítu je vyhlídková trasa, ze které je dech beroucí výhled na všechny strany.
Lomnický Štít, Vysoké Tatry. Lomnický Štít, Vysoké Tatry.
Výhled z Lomnického štítu (2633 m).V dolině jsou vidět Spišská plesa, celkem jich je pět. Na horizontu se táhne nevyšší hora Vysokých Tater, Gerlachovský štít (2654,6 m). Výhled z Lomnického štítu. Nalevo je Pyšný štít (2621 m), napravo Kežmarský štít (2556 m). Mezi nimi se vzadu tyčí sluncem osvícené Belianské Tatry.

 

 
Novinky

 21.4.2014 

Na skalní vyhlídku Vraní skála jsem se chystal už asi tři týdny. Konečně se udělalo trochu hezky a a společně s rodinou jsme o velikonoční neděli vyrazili na příjemný výlet do přírody. Více ZDE.

Vraní skála.

skalní vyhlídka Vraní skála, Dušan Strakula © www.dsphoto.cz 

 

 

 

17.6.2013

Tak jsme se snad letos konečně dočkali hezkého počasí. No, hlavně to nezakřiknout :-). Uplynulý víkend bylo nádherně, byl by hřích někam nevyrazit. Tentokrát jsem s rodinou vyrazil na hrad Točník u Berouna. Je to taková moje srdcová žáležitost, s tímto místem mě pojí spousta hezkých vzpomínek z minulosti. Na malou virtuální prohlídku se můžete podívat ZDE.

tocnikpanorama01

hrad Točník, Dušan Strakula © www.dsphoto.cz

 

3.6.2013

Včera večer, když jsme jeli s kamarádem z tenisu, tak suše poznamenal: "To je ale hezkej podzim, co?!" Bohužel jsem s ním nemohl souhlasit, protože podzim vypadá trochu jinak. Třeba jako v Národním parku České Švýcasko, kde jsme byli v říjnu loňského roku. Na fotografie se můžete podívat ZDE.

Národní park České Švýcarsko.

Národní park České Švýcarsko, Dušan Strakula © www.dsphoto.cz 

25.4.2012 

Na svých cestách mám sebou většinou foťák, abych mohl zachytit krásu zdejších míst. Tak tomu bylo i na zámku Blatná ZDE.blatnapanorama02zámek Blatná, Dušan Strakula © www.dsphoto.cz  

1.4.2012

Přišlo jaro. Sice si dávalo trochu načas, ale dočkali jsme se. V rozkvetlém třešňovém sadu to bylo znát. Pár fotografií ZDE.

bannerkachna

kachny na jarním rybníce, Dušan Strakula © www.dsphoto.cz 

17.3.2012

Letos už je zima definitivně pryč. Zimní motivy, tak jak jsem je průběžně fotil na různých místech přináším ve svém zimní fotoblogu.

zimnifotoblog28

14.10.2011 

Podzim patří k fotograficky vděčným obdobím. Tolik barev a kontrastů není jindy během roku vidět. Pokud svítí sluníčko, tak se nesmí moc dlouho váhat a musí se hned vyrazit něco nafotit, protože slunečných dnů bývá poskrovnu. Pár zaběrů barev podzimu naleznete zde ZDE .

Podzimní barvy, Dušan Strakula © www.dsphoto.cz

 

09.10.2011

První říjnový víkend padaly teplotní rekordy, bylo nádherné počasí a mé plánované fotovýpravě, na kterou jsem se už nejaký čas připravoval, nestálo nic v cestě. Před čtyřmi lety jsem to místo už navštívil, zhruba ve stejné době jako letos, jen o týden později. Vyhlídka Máj se může pyšnit jedním z nejkrásnějších pohledů na Vltavu. Malou fotoreportáž z tohoto místa naleznete ZDE .

bannervyhlidkamaj

vyhlídka Máj na Vltavě, Dušan Strakula © www.dsphoto.cz

 

05.08.2011

Foťák sebou beru docela často, ať už jdu kamkoli. Třeba jako minule, když jsem tlačil s Denisou kočárek směrem k sestřence, kterou jsme šli společně navštívit do nedaleké vesnice vzdálené tak 600 metrů vzdušnou čarou. Taková malá výhoda, že bydlíme na okraji Příbrami. Když mě zaujme nějaký motiv, prostě si ho vyfotím, jako například nějakou tu flóru jako v mé stejnojmené galerii.

bannerpsenice 

pšenice, Dušan Strakula © www.dsphoto.cz 

 

04.08.2011

Když mi to čas dovolí, tak hrozně rád navštěvuji nová místa. O červencovém prodlouženém víkendu jsem navštívil s rodinou Kutnou Horu. Už si ani nedokážu představit, že bych někam odjel bez foťáku. Na fotoblog z tohoto krásného historického města se můžete podívat zde.

bannerkutnahora 

Kostnice, Dušan Strakula © www.dsphoto.cz

 

17.02.2011

Letošní zima je pořádně dlouhá, ale slunečních dnů bylo letos zase docela poskrovnu. Venku jsem fotil všehovšudy dvakrát, nějak poslední dobou nemám čas. Mám za sebou zkouškové období a 8. února se mi narodilo baby. Krásnej, zdravej Kubíček, kterému určitě věnuji nějaký ten ten článek na webu.

 zima2010 05

zimní stromořadí, Duš@n © 2011

 

08.06.2010

Minulý víkend jsem se dočkal ! Poprvé bylo letos parádní počasí a já mohl vyrazit na svůj první (foto)výlet. S přítelkyní jsme to počítali a naposledy jsme byli celý den pod širým nebem asi tak před sedmi měsíci. To jen koresponduje s tím, jak moc dlouhá letos byla zima. Ještě ve čtvrtek bylo přes den nějakých čtrnáct stupňů a o tři dny později už bylo ke třicítce. Nedalo se jinak, než vyrazit ven. Přibalil jsem svůj nový záložní foťák Nikon D5000 a vyrazil v sobotu na zámek Zbiroh. Nedělní odpoledne jsem trávil na Karlštejně. A jak to na výletech vypadalo, můžete vidět zde.

 bannerkarlstejn

hrad Karlštejn, Duš@n © 2010

 

23.02.2010

V sobotu odpoledne jsem si zase pěkně zafotil. Tentokrát jsem dělal pro svou kolegyni Jitku fotky jejího měsíc a půl starého miminka, malého Lukáška. Novorozeňata se fotí úplně parádně. Nemáte problém, že Vám utíkají ze záběru, většinu času prospí nebo jen tak koukají okolo. O to víc se člověk může soustředit na samotné focení. Malou ukázku naleznete zde.

bannerbabyeye 

modré z nebe, Duš@n © 2010

 

31.01.2010

Letošní zima je fakt divná. Ve středních a nízkých polohách prý svítilo sluníčko od začátku roku jenom 3 hodiny. To si pak člověk může dělat plány na zimní focení jak chce, stejně má smůlu. Dneska ráno ovšem byla situace úplně jiná, slunce svítilo jako na horách a já vyrazil letos poprvé do přírody, konkrétně na rozhlednu na Veselém vrchu u Mokrska, pod kterým se údajně nachází až 80 tun zlata. Vyrazil jsem hned dopoledne a pěkně jsem si zimní procházku s foťákem užil.

bannersnih01 

sněhové vlnky, Duš@n © 2010

 

31.12.2009

Všem svým přátelům, kamarádům, kolegům, zákazníkům a návštěvníkům mých stránek bych rád popřál vše nejlepší do nového roku, co nejvíce splněných přání a předsevzetí a ať je rok 2010 pro Vás všechny takový, jaký si jen přejete a podle Vašich představ.

Dušan Strakula

 bannervanoce01

lucerna, Duš@n © 2009

 

28.12.2009

Letošní zima zatím moc motivů nenabízí, mráz střídá obleva, sněhu jen tak poprašek. Tak jsem trochu zavzpomínal na léto, konkrétně letošní dovolenou v Chorvatsku. Nějaké fotografie z chorvatského pobřeží a národního přírodního parku Plitvická jezera jsou tady.

bannercroa02 

chorvatské pobřeží, Slávka jedlá, Duš@n © 2009

 

22.12.2009

Letos o Vánocích darujeme pod stromeček přítelkyně babičce koťátko Britské modré kočky. Kocourek je od paní chovatelky skvěle vychovanej, umí na záchod a je hrozně společenskej. Ještě, že ho "musíme" ve čtrtek darovat, být u nás déle, tak to bude asi napořád... Pár fotek, zvláště pro milovníky koček, v posledním článku.

bannercateyes 

cat eyes, Duš@n © 2009

 

17.11.2009

Tak na mého kamaráda Jirku už také došlo. Své ano si řekl s Míšou v sobotu na Radnici v Mšenu a společně jsme to potom všichni oslavili v nádherném prostředí Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Pár fotek z tohoto vydařeného víkendu naleznete zde. Hodně štěstí Míšo a Jirko !

 svatbajirbanner02

Míša & Jirka, Duš@n © 2009 

 

21.8.2009

Po dlouhé době jsem se dostal k nějakým úpravám na mém webu a přidal jsem nějaký materiál. Bylo hodně práce a ještě jsem byl 14 dní na dovolené, tak jsem jen relaxoval a trochu fotil. Přidal jsem nějaké články do fotovýprav a galerie jsem doplnil o nějaké nové ukázky z posledních zakázek a focení pro radost. V současnosti dávám dohromady organizaci focení ženského glamour v historickém prostředí hradu nebo zříceniny. Bude to něco nového a svým rozsahem asi to nejnáročnější, co mě zatím z hlediska přípravy a produkce čeká.

othersidebanner

druhá strana, Duš@n © www.dsphoto.cz

 

21.6.2009

V pátek se vdávala moje kolegyně a kamarádka Jitka. Nemohl jsem odmítnout její skromné přání, jestli bych jí nafotil její svatební den. Nevím, asi se mnou měla předchozí dobré zkušenosti a já jí vyšel rád vstříc. Byl to úžasný den a večer. I přes ranní shon , jak už to tak na svatbách bývá, to byla nakonec parádní jízda, na kterou se jen tak nezapomíná…

jitkasvatbabanner01 

J & O, Duš@n © 2009

 

15.6.2009

V sobotu jsem si chtěl aktivně zarelaxovat a když bylo tak nádherné počasí, zajel jsem na jedno z nejkrásnějších míst, které znám. Svatý Jan pod Skalou je obec v samotném středu Českého Krasu, kde naleznete hned několik zajímavých míst najednou. Já jsem navštívil vyhlídku na Svatojanské skalní stěně, vysoké přes 200 metrů, travertinovou jeskyni pod místním kostelem a skanzen Solvayovy lomy, kde je důlní expozice těžby vápence v této lokalitě. Do fotovýprav tak přibyl další článek.

Svatý Jan pod Skalou, Duš@n © 2009

bannersvatyjan 

06.6.2009

Do článků jsem přidal test mezikroužků KENKO, které používám při makro fotografii. Až bude příležitost, tak je pěkně "provětrám" někde venku v přírodě. Teď mám v plánu nějaké focení portrétů a postav v interiéru i exteriéru, tak doufám, že se počasí umoudří a bude hezky teplo a počasí tak akorát.

bannermich 

Mi, Duš@n © 2009

 

31.5.2009

Dorazila mi kulová hlava na stativ Vanguard, kterou jsem si objednal a hned jsem jí vyzkoušel v praxi na sérii makrofotografií. Můžete je vidět spolu s malou recenzí v článku, kde jsem stručně popsal její vlastnosti a praktické poznatky při jejím používání. Byl jsem mile překvapen kvalitou, kompaktními rozměrya naprostou komfortem při použití.

bannerrudaruze 

Květ růže, Duš@n © 2009

 

18.5.2009

V sobotu jsem využil možnosti přidat se na megafotovýpravu, kterou pořádal můj "exkolega" a vynikající fotograf fauny a flóry Petr Bambousek. Zavítali jsme celkem do čtyř lokalit s výskytem vzácných českých orchidejí, konkrétně tří lokalit v Českém Středohoří a jedné nedaleko Dobříše. Fotil jsem jako o život a mohl jsem lecos pochytit z tvorby makrofotografie. I když tato oblast nepatří k mým hlavním, nelituji , byla to hodně příjemná záležitost.

bannerorchidej 

Vstavač vojenský, České Středohoří, Duš@n © 2009

 

14.5.2009

Minulý víkend proběhla u památníku Slivice u Příbrami tradiční rekonstrukce poslední bitvy 2.světové války. 11. května 1945, tři dny po oficiálním ukončení bojů, se zde střetly ustupující německé oddíly SS s místními povstalci a posléze Rudou armádou. Dvoudenní program oslav jsem navštívil a udělal nějaké fotky.

bannerslivice01 

Rekonstrukce poslední bitvy 2.světové války, Slivice u Příbrami, Duš@n © 2009

 

8.5.2009

Dneska jsem si jen tak vyšlápnul po okolí Příbrami, konkrétně do přírody kolem památníku Vojna u Příbrami, kde byl za komunismu lágr pro politické vezně. Příroda kolem doslova symbolicky kontrastuje s tímto původním pracovním táborem. Pustil jsem si novou desku "Before The Devil Knows You're Dead" od svých oblíbenců z Primal Fear, na kterých jsem byl minulý rok na Basinfirefestu a doteď mám husí kůži, když si vzpomenu na ten skvělej zážitek a pustil se do malé fotoreportáže. Práce mi šla skvěle od ruky, německo-švédsko-kanadská formace v čele s Ralphem Scheeperesem mi pěkně udávala tempo...

bannervojna 

Zelenání, Duš@n © 2009

 

4.5.2009

Neděle patřila dalšímu výletu. Navštívil jsem muzeum vesnických staveb středního Povltaví ve Vysokém Chlumci a cestou zpátky domů torzo holandského větrného mlýnu u Příčov.

bannerholandmlyn 

Holandský mlýn - Příčovy, Duš@n © 2009

 

2.5.2009

V pátek jsem vyrazil na další fotovýpravu. Tentokrát do CHKO Křivoklátsko, kde mě čekaly Skryjská jezírka a vodopád s jedním z největších průtoků. Byl státní svátek, nemuselo se do práce, tak jsem si skvěle aktivně zarelaxovat u své oblíbené činnosti. Více v článku "Výprava za vodopádem II. - vodopád Skryje".

panoramaskryje 

Vodopád Skryje, Duš@n © 2009

 

26.4.2009

Tento víkend jsem prožil fotograficky dost aktivně, i když jsem to úplně tak nepředpokládal. Ale znáte to, když se nic neplánuje, nakonec to vyjde docela dobře. Šedý neutrální filtr po dlouhém čekání dorazil, tak jsem hned v sobotu vyjel za tekoucí vodou. Konkrétně na největší přírodní vodopád v povodí Berounky "Dírka" u obce Darová v Plzeňském kraji. Na zpracování materiálu, který jsem nafotil, jsem ale zatím neměl moc času, dneska jsem byl s přítelkyní na zámku Hluboká nad Vltavou. V týdnu bych chtěl z obou míst udělat malé reportáže do fotovýprav a samozřejmě nějaké ukázkové snímky do mé fotogalerie.

 bannervod

Fotografův stín, Duš@n © 2009

 

12.4.2009

Český Kras nezklamal. Když už nic, tak se tady bezvadně relaxuje a vhodných míst je tady nespočet. Při dnešní výpravě jsem navštívil přírodní rezervaci Tetínské skály a naučnou stezku Zlatý kůň, nalézající se v krasové skalní stepi u Koněpruských jeskyní. Za prodloužený velikonoční víkend se mi toho nahromadilo docela hodně, tak budu mít po večerech co dělat.

kvetybanner 

CHKO Český Kras, Duš@n © 2009

 

12.4.2009

Včera jsem si udělal výlet do ZOO Plzeň, počasí bylo prakticky ideální, možná až na můj vkus moc vedro na toto období, každopádně jsem si to pořádně užil a fotografoval jsem jako o život. Až ten materiál proberu a zpracuji, tak začnu pracovat na článku do fotovýprav. Dnes se chci podívat do Českého Krasu, tak uvidíme, co nás tam bude čekat. Krásné počasí určitě...

zoobanner 

ZOO Plzeň, Duš@n © 2009

 

26.3.2009

O víkendu se má o něco oteplit, jaro už se snad tedy přihlásí o svou vládu. Už se těším, až všechno rozkvete, to bude přímo fotografická pastva. Chystám se fotit nějakou pohyblivou vodu na dlouhý čas s šedým neutrálním filtrem ND8. Viděl jsem pár fotek dělaných touto technikou a jsou fakt úžasný. Teď už jenom hledám nějakou vhodnou lokalitu s tekoucí vodou, potokem, říčkou nebo "vodopádem". Kdybyste měli nějaký tip, tak sem s ním, napište mi na mail nebo na ICQ (viz.kontakt), budu jedině rád...

panoramahalda 

výhled, Duš@n © 2009

 

18.3.2009

Po nějakém focení na zakázku jsem se dal do psaní nového článku v mých fotovýpravách, kde se vracím ke své letní dovolené z minulého roku, kterou jsem trávil na Moravě v CHKO Pálava. Na malou ochutnávku se můžete podívat už teď. Do konce týdne bych chtěl celý článek zkompletovat. Úplně jsem si vybavil chuť léta a znovu si uvědomil, jak už se těším na jaro...

panoramanovemlyny 

Morava - Nové mlýny, Duš@n © 2009

 

06.3.2009

Dnes jsem otevřel novou kategorii ve fotogalerii - "Akt, glamour", kde bych chtěl vzdát hold lidskému tělu a jeho kráse. Všechny uveřejněné fotografie jsou zde k nahlédnutí s laskavým svolením fotografovaných osob, díky kterým se můžete podívat na malý vzorek i Vy.

red eye banner 

Devil´s look, Duš@n © 2009

 

05.3.2009

Po nějaké době jsem aktualizoval svou fotogalerii, konkrétně kategorii "Portrét, postavové foto" a přidal jsem kategorii novou s názvem "Experiment(y)...?!...", která přesně vystihuje svůj název. Tady bych chtěl uvěřejňovat mé netradiční pohledy na okolní svět . A nenechte se mýlit, nepůjde jenom o netradiční krásu ženského těla, i když ta je prostě nenapodobitelná...

bannersvatahora 

Svatá Hora Příbram, Duš@n © 2009

 

01.3.2009

V pátek jsem večer po zhruba týdnu postavil domácí ateliér a místo své tradiční činnosti v tuto dobu, jsem trochu pracoval. Přátelé to pochopí a omluví mou účast, pivo chutnalo určitě stejně dobře, jako vždy. Umíchal jsem si svůj oblíbený nápoj - Absinth, Sprite, led a 2 plátky citrónu a postavil svůj domácí ateliér. Vždycky si přitom uvědomím, jaké bylo před 4 lety dobré rozhodnutí, když jsem rekonstruoval svůj byt, že jsem spojil kuchyni s obývákem, to místo se mi teď moc hodí pro stavbu pozadí, světel a dalšího vybavení. Své známé, která mě oslovila s přáním, jestli by mě mohla požádat o sérii studiových fotek, jsem vyšel rád vstříc. Práce šla vcelku dobře od ruky a já doufám, že až budou snímky po finální úpravě, tak Vás se vzorkem budu moci seznámit ve své fotogalerii. Zatím si dám svůj oblíbený drink a budu snít o jaru, na které se moc těším...

bannerblueeyes 

Blue eyes, Duš@n © 2009

Historie novinek